whatsapp-call
contact-us
social-media-links

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

  הופכים עמוד

  • מאת: שלומית  גליקס
  • צילום: עודד סמדר, איתי

  עמוד תומך ועקשן מתגלה במפתיע באמצע תהליך השיפוץ – מה עושים עם תכנון החלל שרצינו? איך נשלב את הגילוי המפתיע בעיצוב הבית? כמה רעיונות שיהפכו את המשבר להזדמנות

  אז הכנתם כבר את תכנית השיפוץ, מצאתם קבלן שיפוצים, התחלתם לרכוש חומרי גלם, פנטזתם על צבע הקירות, והשיפוץ החל כמתוכנן. הקבלן החל לשבור את הקירות ולפתע – עמוד! עמוד תומך ונסתר התגלה בדירה, כזה שלא ציפיתם לו, ובוודאי שלא הופיע בתוכנית הקבלן המקורית, ואם לא די בזה, גם לא ניתן להזיזו מסיבות של בטיחות מבנית.

  איזו קטסטרופה! השיפוץ נעצר, הקבלן מתלונן על לוחות הזמנים ודורש תוספות כספיות, הקונסטרוקטור לא מאשר ביטול של העמוד, ואתם לחוצים ונדרשים למצוא פתרונות. כל הכבוד לעמוד התומך, שעשה את עבודתו נאמנה לאורך עשורים- אבל מה עם תכנון החלל שרצינו? איך נשלב עמוד תומך בעיצוב הבית? ואיך ממשיכים את השיפוץ למרות המשבר הפתאומי? הנה כמה רעיונות שיהפכו את הלימון ללימונדה:

  1. נגרות – פתרון מתוחכם ואסתטי להעלמת העמוד מתאפשר עם תכנון נגרות נכון. ניתן להטמיע באופן מלא את העמוד, למשל בארונות המטבח הגבוהים או בארונות הבגדים, כאשר אלו מגיעים עד התקרה ומסתירים בתוכם את העמוד התומך. במידה ואי אפשר להעלים את העמוד לחלוטין, ניתן לשלב את העמוד כפרט משלים בריהוט- למשל, כתומך בספרייה עם מדפים פתוחים או משולב ביחידת נגרות דקורטיבית.
  2. חיפוי  – הפתרון הזה מתאים למצבים בהם אי אפשר להטמיע או להסתיר את העמוד, ואז, כחלופה נזיז אותו לקדמת הבמה, תוך כדי הבלטה והדגשה שלו כאלמנט עיצובי . ישנן מגוון אופציות לחיפוי העמוד בשלל חומרים, כאשר החיפוי צריך להתאים לקונספט העיצובי של החלל. כך למשל, פלטות ענקיות של גרניט פורצלן יוסיפו למראה מודרני ועוצמתי, בריקים מחימר או אבן טבעית יעצימו מראה כפרי או "לופטי", חיפוי ברזל או בטון אדריכלי יתרמו מאד למראה תעשייתי ואורבני, קרניז וחיפויי  מלואה פולימריים יכניסו שיק פריזאי קלאסי, וחיפוי עץ בין אם תלת ממדי או פורניר שטוח, ידגישו סגנון קלאסי.
  3. חלופה פשוטה ליישום וביצוע, היא לצבוע את העמודים בגוון צבע בגימור משי, בטקסטורת צביעה ייחודית, או לחילופין, להשאיר אותו חף ונקי בחלל. מומלץ להשתמש בחיפוי הנבחר בעוד אזור/קיר בבית, להשלמת והדגשת המראה והתוצאה, תוך הקפדה על המינון המדויק והנכון בחלל.
  4. חשיפת אבן הסיליקט או הבטון המקורי – טכניקה נוספת להזזת העמוד לקדמת הבמה והפיכתו לאלמנט עיצובי בחלל, היא חשיפת העמוד מצבע וחלקי טיח והבאתו למצבו המקורי הגולמי והגס. הטכניקה הזו  מגדירה שפה עיצובית שונה, בסגנון תעשייתי תוסס ובועט ,כזו שניתן למצוא בלופטים ניו-יורקיים או במבנים מסחריים שהוסבו למבנים פרטיים. הטכניקה דורשת מיומנות בביצוע, אך התוצאה בהחלט לא שגרתית ואמיצה.

  1. הצמדה לאלמנט – נהפוך את העמוד לחלק מאלמנט פונקציונלי או עיצובי בחלל. אם העמוד נמצא באזור מרכזי, במטבח למשל, ניתן להצמיד את העמוד לאי. האי יכול לעמוד בסמיכות אליו, לעטוף אותו חלקית או לעטוף באופן מלא, כאילו צומח מתוכו. ניתן להאריך את העמוד ולהשתמש בעמוד כדופן לארונות מטבח גבוהים- כמובן, בכפוף למיקומו. אף ניתן להשתמש בו כסמן לחלוקת החלל ולמקם בסמוך אליו רהיט, או לשלב אותו כהמשך למחיצה דקורטיבית בחלל.

  אם לא הסתייעתם במעצב מקצועי עד כה, זה הזמן להכניס כזה לתמונה. ישנן עוד דרכים רבות להתמודד עם עמודים ועוד "הפתעות" כגון קורות, קולטנים, מדרגות המחלקות את החלל ועוד, כאלה הצצות במפתיע, ואחרות הדורשות היערכות וטיפול מראש במהלך שיפוץ בתים ישנים. כדאי ומומלץ להיעזר בניסיון של איש מקצוע, המתמודד תכופות עם הפתעות כאלה, ויוכל להתאים את הפתרון הנכון לבית ולאנשים החיים בתוכו.

   

   

   

   

   

  מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

   לכתבות נוספות בתחום

   מעצבת פנים שתהפוך את הבית שלכם לחלום

   בעידן שבו מוקדשים משאבים הולכים וגדלים לעיצוב פנים, ובוודאי בעיר כמו תל אביב שמחויבת לאיכות ולדירות מושקעות, כדאי קודם כל...

   המשך קריאה
   מעצבת דירות יוקרה שתגשים לכם את בית החלומות

   עיצוב דירות יוקרה מחייב התייחסות מעמיקה לכל אזור ובפרט לקירות שמהווים את הבסיס לעיצוב. שלומית גליקס היא מעצבת פנים ותיקה...

   המשך קריאה